Hope-kolleksjonen er vevd i Ukraina.
Mønsteret på pleddet består av rette rader med et klassisk motiv som minner om kornaks eller spirende planter - en vakker referanse til landet som er kjent for både jordbruk og storslått natur. Hope lanseres i seks farger.
Hope er vevd av 100 % saueull - et naturmateriale som har utallige fordeler. Først og fremst er saueull
varmt, men også pustende, noe som gir bedre varmeregulering enn hva som er mulig med syntetiske stoffer. Dessuten holder ull på varmen selv når den er fuktig. Faktisk kan ull absorbere opptil 30 % av fuktigheten uten at det går ut over varmen
Vanligvis er det ikke nødvendig å vaske eller rense ull, siden den har selvrensende egenskaper og fibrene i seg selv har en unik struktur som avviser lukt og smuss. Det naturlige fettet i ullen bidrar også til å beskytte materialet ved at det danner en hinne som hindrer for eksempel bakterier i å trenge inn, noe som gjør hyppig vask eller rengjøring unødvendig. Hvis pleddet trenger rengjøring, anbefaler vi tørrrensing, slik at den vakre overflaten forblir uforandret så lenge som mulig.
Materiale: 100 % saueull
Vekt: ca. 850 g
Størrelse: 130x200 cm
Grey
Elvang Denmark er et dansk designfirma som spesialiserer seg i eksklusive stoffer laget av alpakkaull.
Elvang representerer det beste fra begge verdener: den peruanske tradisjonen for å produsere eksklusive alpakka-ulltekstiler og skandinavisk design basert på prinsippene for etisk handel.
Elvang er et garantert rettferdig medlem av World Fair Trade Organization (WFTO).
Artikkelnummer | 75000-grey |
Prisinformasjon | Alle priser er NOK ekskl. mva. |
Hva | Antall | Pris/stk | Total |
---|---|---|---|
{description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
TOTAL | {total} |